Havuza Girmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Yaz ayının gelmesiyle birlikte denizden uzakta yaşayan insanlar serinlemek için havuzlara akın ettiler. Her geçen gün havuzlara giden insan sayısı artmaktayken pek çok bakteri bu temiz görünen sularda kol gezmekte.

Havuza giren kişiler gerekli önlemi almadığı takdirde birçok hastalığa yakalanma riski ile karşı karşıya. En fazla oluşan hastalıklar mantar ve göz enfeksiyonlarıdır. Havuza girmek isteyen kisilerin bir takım tedbirler alması bu hastalıklardan korunmasını en aza indirebilir. Çoğunlukla terlik kullanılmayan havuzlarda bakteri yoğunluğu artar. Çıplak ayakla havuza giren insanlar havuza ciddi bir biçimde bakteri taşırlar.

– Havuz kenarında terlikle gezilmesi kesinlikle çok önemlidir.

– Cilt sağlığı bozuk olan ve bulasıcı bazı hastalıklar taşıyan kişilerin baskalarının sağlıklarını tehdit altında bırakmamak adına havuza girmemeleri önemlidir.

– Gözlük ve Bone kullanılması hastalığı önleyebilecek önemli tedbirlerdendir. Fakat yinede risk altında olduğumuzu unutmamak gerekir.

– Havuz kenarında yalın ayak dolaşmamız mantar hastalığına yakalanmamıza neden olabilir. Bu yüzden kesinlikle terlik giymeliyiz.

– Havuz çalışanları ve işletmecilerinin kesinlikle bireysel çıkarlarına yönelik davranmaması gerekir. İnsan sağlığı her şeyden önce gelir.

– Uzmanların önerisi ise havuz yerine denize girmeniz yönünde. Denizin tuzu barındırması bakteri ve mikroorganizmaların yayılmasını engelliyor.