Çöktürücüler

Kimyasal olarak su içerisine “çöktürücü” ilavesi ile gerçekleştirilir. Çöktürme işlemine gerek duyulmasının sebebi hava ve su yoluyla havuza ulaşan suda askıda bulunan (koloidal) ve bulanıklık yapan taneciklerdir. Çöktürücüler bu taneciklerin sudan ayrıştırılmasını kolaylaştırır ve dezenfektan kullanımını azaltır. Sıvı ve kartuş formlarında bulunmaktadır.

Sıvı Çöktürücüler – Havuza hava ve su yoluyla ulaşan kolodial (suda askıda bulunan) ve bulanıklık yapan taneciklerin sudan ayrıştırılıp dibe çökmesini sağlar (5 – 25 litrelik ambalajlarda)

Kartuş Çöktürücüler – Kartuş formundadır, berrak havuz suyu elde etmek için suda asılı buluna partiküllerin dipte topaklanmasını sağlar (1 kg’lık ambalajlarda)

Tablet Çöktürücler – Tablet olarak yavaş eriyen özelliği ile sürekli olarak havuz suyunun berrak kalmasını ve en iyi dezenfektan ortamını sağlar (1 kg’lık ambalajlarda)

Kış Bakımı – Kış süresince havuz suyunda bakteri ve yosun oluşumunu engeller (25 litrelik ambalajlarda)

Stabilize Klor ile Dezenfeksiyon-Yeni Nesil Dezenfektan Sistemleri

Yüzme havuzu dezenfeksiyonu dünyada ağırlıklı olarak klor ile yapılmaktadır. Hızlı sonuç vermesi ve düşük kullanım maliyeti nedeniyle tercih edilmektedir.

Çöktürücüler

Kimyasal olarak su içerisine “çöktürücü” ilavesi ile gerçekleştirilir. Çöktürme işlemine gerek duyulmasının sebebi hava

pH Düzenleyici

pH suyun asit ya da baz (alkali) karakterini göstermek için kullanılan bir terimdir. Mevcut pH derecesi 0-14 aralığında tanımlıdır.

Yosun Önleyici

Yosunlar suyun berrak, şeffaf rengini 24 saat içerisinde bozan genellikle açık havuzlarda sıkça rastlanan mikroskobik canlılardır.